Trening obwodowy

Od tradycyjnego treningu siłowego różni go intensywność – osoba ćwicząca w ciągu 30-40 minut ma za zadanie wykonać serie bezpośrednio następujących po sobie ćwiczeń z krótkimi przerami między obwodami. Co ważne, każde ćwiczenie oddziałuje na inną partię mięśni, dzięki temu, mimo nieustannego wysiłku całego organizmu, nie ulegają one przeciążeniom. Ideą treningu obwodowego jest fakt, że konkretne mięśnie odpoczywają wtedy, gdy ćwiczysz inne. Taka forma treningu sprawia, że dla uzyskania efektów nie musisz już poświęcać tyle czasu czasu na trening kardio. By spalić jak najwięcej, ćwiczenia powinny być intensywne, z przerwą jedynie na zmianę przyrządu. W treningu obwodowym wykorzystuje się przede wszystkim ćwiczenia składające się z elementów siłowych. Jednak można wykonywać także ćwiczenia anaerobowe i aerobowe (bieg w miejscu czy też skakanka). W trening obwodowy spokojnie można wkomponować także ćwiczenia izolowane takie jak unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem, ćwiczenia na biceps na modlitewniku czy wyciskanie francuskie (i wiele innych). Ponieważ pracujemy na zmiennym tętnie ( w trakcie przerw między obwodami spada podczas kiedy na obwodzie znacznie sie podnosi) tak jak w przypadku treningu interwałowego, nasz metabolizm znacznie sie pobudza i jeszcze długo po treningu pozostaje silnie napędzony co pozwala nam na spalanie jeszcze większej liczby kalorii.

Podsumowując- jest to świetny wybór dla osób chcących szybko zrzucić zbędne kilogramy a nie jest to dobry wybór dla chcących zbudować masę mięśniową.

przeczytaj także : http://zbudujforme.pl/artykuly/odchudzanie/idealny-sposob-na-spalanie-zbednych-kilogramow

FOTOGALERIA



Dodaj komentarz

Wyślij

 

Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej »

Zamknij